המכה האחרונה / מיכאל דרור – ביקורת קריאה

למה שאני עומד לכתוב כרגע, אין קשר ישיר לביקורת. זוהי אנקדוטה שלי עם עצמי שאני מעוניין לחלוק.

ספר, כספר, לא צריך להיות מעולה כדי שאני אקרא אותו. הוא גם יכול להיות בינוני. יותר חשובה לי הכתיבה מאשר התוכן. אני מעדיף ספרים עם כתיבה זורמת, שמשאירים אותי ער עד השעות הקטנות של הלילה, מאשר ספר טוב, או אפילו טוב מאד, שהכתיבה שלו כבדה ואיטית.

אחרי שחלקתי את רחש לבי אפשר לעבור לספר שהכתיבה בו היא מהזורמות יותר שקראתי.

הספר פשוט לא תפס אותי ולא נתן לי לעזוב אותו.

השנה : 3,000 לפני הספירה. משה (רבינו) עולה להר נבו ומסיים כך את חייו הארציים, תוך שהוא משאיר את מטהו – המטה עמו קרע את ים סוף והוציא מים מן הסלע.

3,066 שנים לאחר מכן, המצור של טיטוס הרומאי על ירושלים. קבוצה קטנה הנקראת 'האיסיים', נשבעה לשמור על חפצי הקודש של בית המקדש. תוך שיתוף פעולה של אחד מקציני הצבא הרומאי, שהתאהב בבת האיסיים, הועברו רוב הכלים מבית המקדש (אלה שאפשר היה לשנע אותם) למערה במדבר יהודה.

הקצין הרומאי שב לרומי עם הנערה העברייה ו…

*

עד כאן שיעור ההיסטוריה שלנו להיום.

אממ… כמעט… מתברר שאותו קצין רומאי, יחד עם זוגתו, כתבו הגדה של פסח בעברית (!), בה מתוארות 11 מכות שנחתו על המצרים ולא 10 כמקובל. ההגדה הזאת, שנקראה 'ההגדה של קאנונה', נחשבה בעיני רבים מהחוקרים למיתוס, עד… שההגדה מתגלה אצל אספן פרטי שמבקש חוות דעת נוספת מד"ר מייקל וורד – יוצא צבא וד"ר להיסטוריה. במקביל, מקבלת סוכנת ה- אף-אס-בה (ק.ג.ב. לשעבר) נינה רוזנובה, משימה – להחזיר את ההגדה לאוצר הלאומי הרוסי.

*

כאן מתחילה שרשרת של תככים ומזימות, בגידות, סודות ושקרים שמיכאל דרור טווה ממש ביד אמן.

אני לא רוצה לעשות ספוילרים אבל מתברר שלא כל מי שנראה שאפשר לבטוח בו, באמת אפשר לבטוח בו ולא כל מי שנראה שעומד מאחורי נסיונות התנקשות, באמת עושה זאת. קצין אף-אס-בה מוערך שמשלים הכנסות מהצד ופרופסור מטורף ש… יחד עם איטלקי אובססיבי למשפחת קאנונה ולאוצר הנעלם של בית המקדש וכת האיסיים והרשימה עוד ארוכה…

*

במילים אחרות – קריאה מהנה

*

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s